Kuş Ölümleri: Pasifikte Neler Oluyor?

Midway Atolü ya da Midway adaları, Kuzey Amerika ve Asya’nın yaklaşık olarak tam ortasında bulunuyor. Midway Adaları’na düzenli gidiş-geliş imkânı yok.

Amerika Birleşik Devletleri Vahşi Hayatı Koruma Programı, adaya yalnızca kendi olanaklarıyla ulaşabilecek kişilerin ziyaretine müsaade ediyor.

Adada turist ağırlayacak imkânlar olmadığı gibi herhangi bir üretim de yapılmıyor, yaşam için gerekli bütün malzemeler anakaradan devlet olanaklarıyla getiriliyor.

Adalarda iki havaalanı ve bir liman bulunuyor.

Midway Adaları, Hawaii takımadalarının kuzey-batısında yer alan ve neredeyse el değmemiş bir doğa harikası.

Peki, nasıl oluyor da anakaraya bu kadar uzak bir doğada, kuşlar bu kadar plastikle zehirleniyor?

Pasifik Çöp Girdabı

Türkiye’nin yüzölçümünün iki katı büyüklüğünde bir girdabın Büyük Okyanus’un tam ortasında, Hawaii’ye yakın Midway Adalarını daire içine aldığını düşünün… Bu girdap okyanus akıntılarıyla anakaradan taşınan çöp kitlelerinin yığınlar haline gelmesiyle oluşuyor.

Albatros yavruları bu plastik çöplerle besleniyorlar

Midway Adalarındaki Albatros yavruları, ebeveynleri tarafından, ada sahillerine taşınan bu plastik çöplerle besleniyorlar.

Yetişkin kuşlar, kıyıda biriken plastikleri yiyecek sanıp hem kendileri hem de yavrularını besliyorlar.

Sonunda ebeveyn albatroslar ve ardından bir yıl içinde yetişkin haline gelen yavruları plastikle beslendikleri için ölüyorlar.

Sadece albatroslar değil, birçok kuş ve deniz turu yok olma tehdidi ile karşı karşıya…

Fotoğrafçı Chris Jordan, ölen ve kıyıda kuruyan Albatros kuşlarını hiç dokunmadan fotoğraflamış.

Fotoğraflarda, kuşların cesetlerini öldükten sonra midelerinden ortaya çıkan çöplerle birlikte görmek gerçekten içler acısı…

Omegle Kameralı Sohbet Siteleri Omegle Chat

Merhaba Omegle kameralı sohbet kullanıcılarımız.Kameralı sohbet sitemiz üç yıla aşkın bir zamandır sizlere kaliteli bir şekilde kameralı sohbet, görüntülü sohbet hizmeti vermekteyiz.Kameralı sohbet sitelerinde yeni bi açılım olan omegle kameralı sohbet sitelerinden biri olduk.Kameralıgoruntulusohbet.net sunucusu şekilde bay ve bayan kameralı sohbet kullanıcılarımıza kaliteli biz hizmet vermek ve kullanıcılarımızın memnun kalmalarını sağlamaktır.Omegla kameralı sohbet platformumuz tatamıyle üyeliksiz kameralı sohbet ve ücretsiz kameralı sohbet kamerali-canli-sohbet/ himzeti vermekteyiz.Tek yapmanız gereken kullanıcı adınızı yazıp sohbete dalmanızdır.Omegle kameralı sohbet siteleri içinde en iyisiyiz ve kaliteli sağlam hizmet vermek için çalışmaktayız.Umarım kullanıcılarımız memnundurlar.Kullanıcılarımıza keyifli dakikalar geçirmelerini dileriz…

Ücretsiz Canlı Sohbet – ChatPig

ChatPig Omegle benzeri siteler listesinde üst sıralarda yer alan iyi bir kameralı canlı sohbet sitesidir. İnsanların sohbet etmek ve yeni kameralı arkadaşlık kurma amacıyla geldiği bu site, insanlara bunu gerçekleştirmeleri için gerçekten gazetelere.wordpress.com/2014/01/03/kamerali-canli-sohbet/

Tatil

Tatil beldelerinden birisidir, Assos. çanakkale’ye bağlı olan Ayvalık, son zamanlarda kendini turizm vasıtası ile geliştirmeye çalışmış ve bu alanda da başarılı olmuş bir tatil ilçesidir. çok bir sene geçirdiyseniz, kafanızı dinleyecek, sessiz – sakin bulabileceğiniz yerlerden bir tanesi de Assos tatilidir.
Edremit Körfezinin en güzel yerlerinden birisine sahip olan tatil beldesi yeri de Assos’tur. Burası, tatil yapabileceğiniz en güzel yerdir. Hem deniz bakımından hem de kendi olduğu yer bakımından çağdaş olan Assos, yazlık oteller denilebilir. ayrıca bulunduğunuz Assos’ta tatil yaparken karşınızda ki Midilli Adasını görmeniz de mümkün.
Assos’a vardığınızda, buranın geçmişinin binlerce yıllık olduğunu ken
diniz hissedeceksiniz. ayrıca havası da farklıdır; temiz, tertemizdir Assos’un… Assos Otelleri şekilde Kadırga koyu, Sokakağzı veyahut Assos Antik Liman adı verilen yerler, ilk akla gelen bölgelerdir. Bu yerler, Assos’ta konaklamak dileyen turistlerin genel şekilde maksimum tercih etmekte oldukları bölgelerdir.
Tabi ki bu yukarıda belirttiğimiz yerler dışında da birçok yerde hem pansiyon hem de otel bulmanız mümkün. Her keseden herkese hitap edebilecek türdedir, Assos… Dilerseniz Ege’nin o güzel denizine bakan çok sayıda konaklama yerlerinden birisinde konuk olabilmektedir, dilerseniz de nebati manzarası olan, güzel koy manzaralı Assos otellerinden birisinde konaklayabilirsiniz.
Tatilinizi bu yıl Assos tatili şekilde düşündüyseniz, Ege’nin o lezzetli mutfağında ki özel tatları tatmaya da hazır olmanızı öneririz. Bunlar dışında illa ki deniz tatil yapmanız gibi bir koşul bulunmaz, Assos tatilinizde. istediğiniz takdir de Kaz Dağlarına çıkabilir, buralarda keyifli zaman geçirerek, keşif yürüyüşleri yapabilirsiniz. ayrıca Kaz dağlarının eteklerinde ki o organik olan eşsiz oksijeni içinize çektiğinizde de, gerçekte gerçek yaşamı o an anlayabileceğinizden emin olabilirsiniz.

Altın Fiyatları

Altın fiyatları, çeyrek altın, yarım altın ve cumhuriyet altını kaç lira? 8 Mayıs perşembe günü çeyrek altın fiyatı yükselecek mi ? Altın fiyatları ne olur Altın, Fed Başkanının açıklamalarıyla 1,300 doların altında müşteri buluyor. Altin Fiyatlari, çeyrek altın, yarım altın ve cumhuriyet altını kaç lira? Altın, dün üç haftanın en büyük düşüşünü göstermesinin ardından 1,300 doların altında tutunuyor. Altının düşüşünde Amerikan Merkez Bankası Fedin ekonomik toparlanmadan dolayı varlık alımında azaltıma devam edeceğine dair haberlerin etkisi de mevcut. Spot altının onsu Singapur saati ile 11.47`de 1,290.34 dolardan işlem gördü, dün ise yüzde 1.4 ile 15 Nisan tarihinden bu güne en iyi düşüşü göstererek 1,289.88 dolara geriledi. HSBC Securities analisti James Steel, “Altın, Yellen`ın sunumuna refleks göstererek 1,300 dolar psikolojik haddini kırıp aşağı düştü. Altın yakın vadede zayıf kalmaya devam edecek bunun gibi görünüyor.” yorumunda bulundu. Ukrayna`daki tansiyonun da desteğini sektör altın, bu sene yüzde 7.4 yukarıda seyrediyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna`da özerklik isteyen Rus yanlısı ayrılıkçılardan oylamayı ertelemelerini istedi. Putin bununla birlikte, sınırdan askeri birliklerini çektiğini de söyledi ama ABD kaynakları arka çekilmeye dair hiçbir işaret olmadığını belirttiler.

New York Comex`teki Haziran vadeli altının onsu 1,288.90 dolardan 1,290.30 dolara geldi. Altın destekli en büyük ETF olan SPDR Gold Trust`taki altın varlıkları ise dün değişim göstermemesini üst üst üçüncü güne taşıyarak 2009 Ocak ayından bu güne en düşük seviyede kaldı.

istanbul Kapalıçarşıda 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 86,15 lira, Cumhuriyet altınının satış fiyatı ise 578,00 lira oldu. istanbul Kapalıçarşıda alınıp satılan altın türlerinin, önceki kapanış ve bugün açılış fiyatları.

Kameralı Sohbet

18 ıslak sınırı memleketimizde çoğu özgürlüğün adalet edileceği süre şekilde belirlenmiştir. Ehliyet almak, evlenmek ve kendi adımıza bir banka hesabı açtırmak için bu sınırı geçmiş olmanız gerekir. tıpkı biçimde kameralı sohbette 18 ıslak haddini aşmış olmayı gerektirmektedir. Hatta bu hudut son zamanlarda 22 ye yükseltilmiştir.

Yetişkin olma yaşı şekilde görülen 18 yaşı, neden kameralı sohbet etmek için hudut olarak belirlendi diye düşünecek olursak aklımıza çok sayıda sebep gelebilir.

Kameralı sohbet odalarında bir çok fazla kişilik ve niyette insan ile karşılaşabilirsiniz. Bu şahısların amaçlarının her zaman iyi olacağı da garanti edilemez. Bu sebeple, doğru kararlar alınabilecek resmi yaş olan 18 yaşı, sohbet odaları için alt hudut şekilde belirlenmiştir.

Bu neden dışında bir de işin maddi boyutu vardır. Kameralı sohbet 18 yaş sınırının konulma sebeplerinden biri de ücretli servislerdir. Yetişkin bir insan kendi harcamalarına karar verebilir ve dilerse ücretli sohbetlere katılabilir.

görüntülü sohbet sohbet odaları

sohbetchat.gen.tr olarak bizler de resmi şekilde yetişkin şekilde nitelendirilemeyecek bireyler için bolca dışarı çıkıp gençliklerini yaşamalarını tavsiye ediyoruz.

Bayanlarla canlı sohbet hizmeti veren sitemizde de üyeler 18 yaşını doldurmuş yetişkinler olduğunu teyit etmek durumundadırlar.

lazerepilasyon

Bacak bölgesinde tüylenme bazı ırklarda erkek ve kadınlarda yoğun olarak gözlenmektedir. Bizim gibi Akdeniz bölgesinde yaşayan insanlarda bacaklarda erkek ve kadında tüylenme gözlenebilir. Tamamen genetik kökenlidir. Bacaklarda tüylenme nadiren hormonsal nedenlerle sonradan oluşabilir. Bacaklardaki tüy sorunu yeni çıkan yöntemlerle dert olmaktan çıkmıştır. Lazer epilasyon ile bacak bölgesinde kalıcı kılsızlık sağlanabilmektedir. Bacak epilasyonu için öteden beri klasik ve geleneksel yöntemler kullanılmaktadır. Klasik yöntemlerin başında ağda ve epilatörler gelmektedir. Bazı batı toplumlarında bacak tüyleri için jilet kullanımı da mevcuttur. Fakat klasik epilasyon yöntemlerinin hepsi geçici ve uygulanmaları zor yöntemlerdir. Ağda ve epilatörler ise oldukça ağrılıdır. Maksimum bir ay durumu idare edebilirler. Bu yöntemlerin yerini bugün kalıcı yöntemler almıştır. Kalıcı epilasyon yöntemlerinin en çok tercih edileni lazer epilasyondur. Lazer epilasyon bacak uygulaması çok pratiktir. Klasik yöntemleri kendi kendinize uygulayamadığınız gibi saatleriniz alır. Oysa bacak lazer epilasyon uygulaması çok kısa sürer. Her iki bacak lazer ile neredeyse 1-1.5 satte taranır.
Bacak lazer epilasyonu öncesi ağda ve epilatör kullanımı bırakılmalıdır. En az bir ay boyunca bu yöntemlerin kullanılmamış olması gerekir. Lazer epilasyon bacak uygulamasından önce kıllar kısaltılır. İki bacakta tek tek atışlarla dikkatlice lazerle taranır. Boşluk kalmamasına dikkat edilir. Kıl kökleri etkilenir ve gelecek bir ay içinde yavaş yavaş dökülür. Birçok kadın lazer epilasyon ile bacaklardaki kıllardan kurtulmayı tercih etmektedir. Lazer bacak için tedavi amaçlıda kullanılır. Bacaklardaki kıl batmaları için lazer epilasyon en iyi tedavidir. Batıklar 3-5 seansta tamamen yok olur. Lazer epilasyonun bacak bölgesinde 6 seans uygulanması epilasyon için yeterli olmaktadır. Seanslar iki ay aralıklarla yapılır.
LAZER EPİLASYON BACAK FİYATLARI, KAMPANYALAR
Bacak lazer epilasyon fiyatları ve paket avantajları için sağ üstteki iletişim formunu doldurup bize yollayınız. İndirimli fiyatlar ve kampanyalar hakkında size bilgi verelim. Gönderdiğimiz mailden tüm bacak lazer epilasyon fiyatlarını, yarım alt bacak fiyatlarını ve yarım üst bacak fiyatlarını öğrenebilirsiniz. Ayrıca sizin için oluşturulan 6 seans bacak lazer paket indirimlerine de ulaşabilirsiniz. Hemen aramak ve randevu almak isterseniz çağrı merkezini arayabilirsiniz. Semte ve şehre göre doğrudan merkez aramak isterseniz lazer epilasyon merkezleri bölümündeki telefonlara bakınız.

Fat Block

Kilo almaya neden olan asıl sorun vücuttaki yağlar ve karbonhidratlardır. Öncelikle bunların vücuttan atılması gerekir. Bunu yapmanın farklı yolları bulunuyor. Bunun için düzenli beslenebilir ve düzenli olarak spor yapabilirsiniz. Ancak spor yaparak zayıflayan çok az insan vardır. Çünkü kimse spora yeteri kadar zaman ayıramaz. Bu nedenle de çözümler zayıflama ilaçlarında aranır. Kullandığınız zayıflama ilacı da zayıflama konusunda önemlidir. Eğer alacağınız ürün bitkisel değilse ve sağlık bakanlığı tarafından onaylanmamışsa o zaman sağlık sorunları ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sorunlarla karşı karşıya kalmamanız için yapmanız gerekense doktor tavsiyesine uymak ve sağlık bakanlığından onaylı ürünleri kullanmaktır. Ayrıca kullanacağınız ürünlerin yağ bağlayıcı ve tutucu özelliğinin olması gerekir. Bu konuda ise Fat Block aranılan özelliklerin hepsini size sunuyor. Yağ bağlayıcı olması ve vücuttaki yağları vücutta uzaklaştırması sayesinde kilo vermenizde size yardımcı oluyor. Zayıflama ürünlerini kullananların karşılaştığı sağlık sorunları birçok kişinin aklına “fatblock ürünleri sağlıklı mı ya da bu ürünü kimler kullanabilir?” sorusun getirmektedir. Aslında piyasada bulunan onlarca zayıflama ürünü ve ortaya çıkardıkları sağlık sorunları göz önüne alındığı zaman bu gayet normal bir soru. Fat Block ürünleri piyasaya çıkartılmadan önce onlarca uzman profesör tarafından kontrolden geçirilmekte ve gerekli yerlerden gerekli belgeler alınmaktadır. Ülkemizde de sağlık bakanlığı tarafından onayı bulunmaktadır. Ayrıca sağlık bakanlığının yaptığı araştırmalar sonrasında herhangi bir yan etkiye ya da olumsuz sonuca rastlanmamıştır. Zaten Fat Block %100 doğal bir üründür. Bu nedenle ürünü güvenilir bir şekilde kullanabilirsiniz. fat block ürünleri hem erkekler hem de bayanlar için kullanıma uygundur. Bu nedenle bir ayrım söz konusu değildir. Fat Block ürünlerini isterseniz tek başına isterseniz de spor yaparken kullanabilirsiniz. Etkisini her iki durumda da gösterecektir. Ancak kullanılırken dikkat edilmesi gereken tek nokta var. Fat Block yağ tutucu bir ürün olduğu için yağı yemeklerden önce tüketmelisiniz. Yağsız yemekler yiyeceğiniz zaman tüketmenize gerek yok. Sadece dikkat etmeniz gereken nokta burasıdır. Bunun dışında herhangi bir şart ya da koşul yoktur. Fat Block ürünlerini kullandığınız zaman etkilerini kısa sürede göreceksiniz.

zayıflama

zayıflama Nedir?
Zayıflama, hastalık, besin eksikliği veya rejimle şişmanlığın yavaş yavaş azalması.Fizyolojik zayıflama, beslenme yetersizliğine veya kıtlıktan dolayı bazı besin maddelerinin yokluğuna, veya harcanan enerjinin yiyeceklerden sağlanan enerjiyi aşmasına bağlıdır.

Zayıflama, başlangıç ağırlığının %10′unu geçmedikçe hiç bir belirti göstermez. Hayvanların çoğunda ise devre dışı zayıflama hapı görülür.Buna karşılık marazî zayıflamanın alınan günlük yiyecek miktarıyla hemen hiç bir zaman ilişkisi yoktur. Ülserler, sindirim kanalı urları, ruhsal iştahsızlık gibi doğrudan doğruya yeterli beslenmeyi engelleyen hastalıklar bu tanımlamanın dışındadır.

Bu tip zayıflamada, diyabet, tüberküloz, kansızlık, nevrastenik veya ruhsal durumlar, kanser vb. hastalıklardan dolayı besinlerin yeterince soğurulamaması daha önemli bir etmendir.Diyet ile zayıflamaDiyet ile zayıflama hapları ise bilerek vücudu zayıflatmak için rejim ya da bir beslenme programıdır. Diyetisyenler tarafından diyet ile önermediğine rağmen fazla kilolardan kurtulmak için insanlar çok diyet denemektedir.

lida

Lida kullanan kimselerde görülen ve genellikle azami ilk 5 – 10 günlük periyodda rahatsız edici olmamak kaydıyla geçici veya yanlış kullanım sonucu ortaya çıkmış yan etkileri aşağıdaki gibidir.

* Ağızda kuruluk
* Baş dönmesi
* Mide bulantısı
* Hafif ve kısa süreli palpitasyon
* Bağırsak tembelliği
* Uykusuzluk

Ağızda kuruluk hariç olmak üzere bu yan etkilerden herhangi birinin yada birden fazlasının rahatsız edici şekilde görülmesi durumunda lida Zayıflama Hapı kullanımına ara veriniz.

Lida’nın görülen en belirgin yan etkileri;
*Baş ağrısı
*Ağız kuruluğu
*Mide Bulanması
*Kalbin aritmisinin artması
*Uykusuzluk
*Aşırı Sinirlilik
*Kabızlık

Bu güne kadar belirlenen yan etkileri bunlar olup genelde nadir olarak ortaya çıkmaktadırlar.
Özellikle kilosu az olan kişilerde bu etkiler daha fazla görülmekte olup genelde ilk 3 gün bunlar yaşanabilir. Metobolizma kapsüllere alışınca bu yan etkiler görülmemektedir.

Lütfen dikkat
Her üründe olduğu gibi Lida yan etkiler doğurabilir diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak yukarıda anlattığımız şekilde kullanılan Lida zayıflama hapı herhangi bir yan etki yapmamaktadır. Ancak yine de Lida kullanımına başlamadan önce eğer sağlık sorunlarınız var ise ya da bir ilaç kullanıcısıysanız doktorunuza danışmanızda fayda olacaktır.